TKP-ML MK: Ahmet Şoreş Ve Fırat Neval Ölümsüzdür!

Açıklama No: 2023/1

Ahmet Şoreş Ve Fırat Neval Ölümsüzdür!

En değerli varlıkları olan yaşamlarını, özgürlük ve devrim ideallerine adayanlar ölümsüzdür. Bu mücadelede her düşman saldırısında bizler daha fazla özgürlük ve devrim idealine bağlanacak ve uğruna ölünecek değerleri büyüteceğiz.

Soykırımcı-katliamcı TC devleti, özgürlüğün ve devrimin öncülerine, komutanlarına, savaşçılarına saldırarak özgürlük arayan halkların iradesini kırıp teslim alacağını sanıyor.

Oysa en fazla yanıldığı yer, kaybedeceği yer olacaktır.  Devrim, büyük bedeller ve zorlu görevlerle yürür ve büyür. Vicdan ve onur sahibi halklar, sömürülen işçiler, ezilen tüm kesimler mücadele içinde yaşamlarını feda edenleri asla unutmaz. Bağırlarına basar, öfkesini biler ve silahına sarılır.

Ahmet Şoreş ve Fırat Neval yoldaşlar, önemli ve değerli işler yaptılar. Yaşamlarının tüm anını, bilinçlerini özgürlük ve devrim ideali için kullandılar.

Tarih, Rojava halkları ve biz devrimciler tanığız onların düşman karşısındaki kararlı duruşuna ve devrim için soluksuz çalışmalarına. Ahmet Şoreş sadece doğup büyüdüğü topraklardaki halkların devrim ve özgürlük mücadelesi için savaşmadı. Kardeş halkların ve Rojava devriminin gerçekleşmesi, güçlenmesi için savaştı ve çalıştı. Rojava’nın özgürleştirme hamlelerinin tümünde yer aldı. Bir komutana, bir özgürlük savaşçısına yakışır bir hayat sürdü. Bir yandan öncülük yaptı, diğer yandan savaşçıların katılımını güçlendirmek için büyük emek harcadı. Özgürlüğün ancak savaşarak elde edileceğini bilerek savaşın sorun ve görevlerine yoğunlaştı.

Kürt ulusal özgürlük savaşçıları, Türkiyeli devrimciler, enternasyonal savaşçılarla kurduğu ilişkiden ve görevlerden tanıdık Ahmet Şoreş yoldaşı. Tıpkı Ulaş Bayraktaroğlu, Baran Serhat, Nubar Ozanyan, Ceren Güneş, Aynur Ada ve daha adını sayamadığımız nice yoldaş gibi bilincini, emeğini ve iradesini Rojava devriminin büyümesine adadı.

Fırat Neval yoldaşla aynı mevzilerde ortak düşmana karşı savaştık. Genç yaşındayken devrimci mücadeleye katılan, Batı Avrupa’dan Rojava topraklarına devrimin zaferi için duraksamadan kendini katan mücadele pratiği, tüm genç devrimciler için önemli bir mesajdır. Geleceği çalınan ve özgürlük arayan gençler açısından örnek bir devrimci duruş sergiledi.

Türkiyeli devrimcilerinin Rojava topraklarında büyütmeye çalıştığı özgürlük meşalesinin kıymetli isimlerinden olan Ahmet Şoreş ve Fırat Neval yoldaşlar ölümsüzdür!

Anıları mücadelemizde yaşayacak!

Devrim şehitleri ölümsüzdür!

TKP-ML

Merkez Komite

9 Ocak 2023