TKP/ML MK-SB’den 18 Mayıs Açıklaması: “İBRAHİM KAYPAKKAYA YAŞIYOR !”

İBRAHİM KAYPAKKAYA YAŞIYOR !

Türkiye proletaryasının Marksizm- Leninizm-Maoizm’i rehber edinmiş öncü partisi TKP/ML’nin, kurucu önderi İbrahim Kaypakkaya yaşıyor!
18 Mayıs 1973’te Diyarbakır işkencehanelerinde katledilişinin 32. yıldönümünde, onun ülkemiz devrimi özelinde proleter dünya devrimine katkılarının daha iyi anlaşılmasından ötürüdür ki, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Bıraktığı miras; ardıllarının yürüttükleri savaş, direniş ve mücadele sonucu bugüne kadar taşındığı için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Başlattığı savaş; yenilgilere, kayıplara, sapmalara, ihanetlere, yılgınlıklara karşın kesintisiz bir çizgiye oturtulduğu için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Gerçekleştirdiği direniş; bütün olumsuz örneklere, zafiyetlere, kırılmalara karşın geleneğe dönüştürüldüğü için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Halkına olan derin sevgisi ve bağlılığı; partisinin ve yoldaşlarının, kitlelerle kurduğu ilişkideki tavrını benimsemeyi rehber alma konusundaki titizliğiyle sürdürüldüğü için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Partisi/partimiz TKP/ML; bütün ihanet çemberlerini kırdığı, rotasından çıkarılma çabalarından kurtulmayı her defasında başardığı için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Türkiye topraklarına diktiği enternasyonal proletaryanın kızıl bayrağı; partimiz TKP/ML, halk ordusu TİKKO, gençlik örgütümüz TMLGB’nin kadroları, militanları ve savaşçıları tarafından yüzlerce şehit ve gazi pahasına elden ele ve şerefle taşınmakta olduğu için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Aşkın, Muharrem, Cafer silah elde toprağa düştüğü için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Yoldaşları F tipi zindanlarında 4.5 yıldır faşist diktatörlüğün tecrit işkencesine karşı tavizsiz bir direniş hattı ördüğü; Nergiz ve Muharrem kahramanca ölümsüzleştiği için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Partimiz, önder yoldaşını ölümsüzlüğe uğurladıktan sonra geride bıraktığı 32 yılın ardından geldiği aşamanın hiçbir gerekçeye sığınılamayacak biçimde kabul edilemez olduğunu ilan ederken, bunu ilan etmenin de yalnız başına bir şey ifade etmediğinin bilinciyle hareket ettiği için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Önder yoldaşımızı şekillendiren rehber ideolojimiz Marksizm-Leninizm-Maoizm’in donanımıyla dünyanın bir dizi ülkesindeki komünist parti ve hareketlerin iktidar yürüyüşleri emin adımlarla sürdüğü için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Filistin ve Felluce’de emperyalizm ve siyonizme diz çöktürüldüğü; Bolivya’da Ekvator’da halkın sokağa dökülmesi, Beyaz Saray koridorlarında panik yarattığı için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
Faşist diktatörlüğün; bayrak kampanyalı, provokasyonlu-linç girişimli faşist saldırılar eşliğinde, sınıf mücadelesine yönelik müdahalesinin yanıtı, bütün eksikliğine, sorunlarına karşın her şeye rağmen yüzbinlerin katılımı ile 1 Mayıs alanlarında verilebildiği için, İbrahim Kaypakkaya yaşıyor.
İBRAHİM KAYPAKKAYA; Türkiye’de partimiz önderliğinde demokratik halk devrimi mücadelesi verildiği, halk savaşı stratejisi doğrultusunda gerilla savaşı sürdürüldüğü için, YAŞIYOR !

BEYNİMİZDE BİLİNÇ, BİLEĞİMİZDE GÜÇ, YÜREKTE CESARETTİR!
İBRAHİM KAYPAKKAYA YAŞIYOR!
YAŞASIN PARTİMİZ TKP/ML!
YAŞASIN TİKKO, TMLGB!
YAŞASIN HALK SAVAŞI!

TKP/ML MK SB