TKP/ML MK’dan 18 Mayıs Açıklaması: “KAYPAKKAYA HEP YAŞAYACAK!”

KAYPAKKAYA HEP YAŞAYACAK!

Türk, Kürt ve Çeşitli Milliyetlerden Emekçi Halkımıza;
Komünizm davasının ülkemiz topraklarındaki temsilcisi, Türkiye halkının ölümsüz önderi, Türkiye proletaryasının öncü kurmayı TKP/ML’nin kurucusu İbrahim Kaypakkaya yoldaşı; aramızdan fiziken ayrılışının 39. yıldönümünde, onun ardılı olmanın gurur ve onuru ile anıyoruz. Ant olsun ki, ne pahasına olursa olsun, hangi bedel gerekirse gereksin; sınırsız, sınıfsız ve sömürüsüz bir dünyayı kurana dek, mücadelemizden geri adım atmayacağız!

Kaypakkaya yaşıyor! Çünkü bizler onu yaşatmanın biricik yolunun davasına sahip çıkmak olduğunun bilinciyle, sosyalizm ve nihayetinde komünizm uğruna, demokratik halk devrimi hedefiyle, halk savaşı güzergâhında yürümeyi sürdürüyoruz. 2011 18 Mayıs’ında ona göndereceğimiz en güçlü mesajın, bu yolda adımlarımızı daha sıklaştıracağımız, görevlerimize daha sıkı sarılacağımız, hedeflerimize daha iyi kilitleneceğimiz sözü olacağını biliyoruz.

Kaypakkaya yaşıyor! Çünkü bıraktığı miras; ardıllarının sürdürdüğü savaş, direniş ve mücadele sonucu bugüne kadar taşındı ve yarınlara yol alıyor. Kaypakkaya, Türkiye topraklarına diktiği kızıl bayrak, partimiz TKP/ML, halk ordusu TİKKO ve gençlik örgütümüz TMLGB’nin kadroları, militan ve savaşçıları tarafından yüzlerce şehit pahasına elden ele yükseldiği için yaşıyor.

Kaypakkaya; Sefagül Kesgin, Nurşen Aslan, Gülizar Özkan, Fatma Acar ve Derya Aras toprağa düştüğü için yaşıyor. Ölümsüzlük sadece kendisi için yaşamaktan vazgeçenlere mahsustur. İşte bu yüzden Kaypakkaya ve Sefagül, Nurşen, Gülizar, Fatma ve Derya yaşıyor ve hep yaşayacaklar…

Çünkü İbrahim Kaypakkaya’nın uğruna şehit düştüğü ideolojinin cisimleştiği Türkiye proletaryasının öncü müfrezesi olarak, onun başlattığı kavgayı büyük bir azimle sürdürme kararlılığındayız. Bütün yenilgiler, kayıplar ve darbelerden, bütün engellemelerden ideolojik temelimiz sağlam olduğu için yıkılmadan çıkmayı başardık. Her şeye rağmen yaralarımızı sardık, her defasında kan kaybetsek de, canımız yansa da mücadeleyi kesintiye uğratmadan sürdürme başarısını gösterdik. Ve göstereceğiz de.

Çünkü biliyoruz ki onları yaşatmanın tek ama tek yolu bu…
İleriye umutla, kararlılıkla, azimle ve coşkuyla bakma; İbrahim yoldaş ve ardılları Sefagül, Nurşen, Gülizar, Fatma ve Derya yoldaşlarımızın büyük bir özveriyle canları pahasına taşıyarak bizlere devrettiği kızıl bayrağı dalgalandırma ve kavgalarını sürdürmeye adadık yaşamımızı. Tıpkı onlar gibi…

İşte bunun için enerjimizi diri, başımızı dik tutmalıyız. Gözyaşlarımızı içimize akıtarak yoldaşlarımızın savaş çağrısına yanıt olmanın, onlardan doğan boşluğu büyük bir enerji ile doldurmanın, safları sıklaştırmanın ve savaşı büyütmenin zamanıdır. Onların izinden yürümenin; ellerimizde silahları, dillerimizde şiarları, onlar gibi olmanın, onlar gibi savaşmanın ve dövüşmenin zamanıdır.

İşte Kaypakkaya, ardından bayrağı devralarak can bedeli bu mücadeleye kendisi gibi korkusuzca atılan Beşler gibi nice yoldaşları var olduğu ve zafer kadar da var olacağı için, hep yaşayacak…

KOMÜNİST ÖNDER İBRAHİM KAYPAKKAYA ÖLÜMSÜZDÜR!..
18 MAYIS’I UNUTMADIK! HESABINI SORACAĞIZ!…
YAŞASIN MARKSİZM-LENİNİZM-MAOİZM!..
SEFAGÜL, NURŞEN, GÜLİZAR, FATMA VE DERYA YOLDAŞLAR ÖLÜMSÜZDÜR!
YAŞASIN PARTİMİZ TKP/ML, ÖNDERLİĞİNDEKİ TİKKO VE TMLGB!

TKP/ML MK