TKP/ML-TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI: “DEVRİM ve KOMÜNİZM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

ELLERİ VE SİLAHLARIYLA DEVRİMİ YAPANLAR ÖLÜMSÜZDÜR!

DEVRİM ve KOMÜNİZM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

Tepeden tırnağa silahlı haydutlar dünyanın ve ülkemizin zenginliklerini paylaşıyor. Ülkemizi özgürlüğün susturulduğu yoksul bir çöle çevirmek istiyorlar. Ancak unuttukları bir şey vardır ki, tarihin çarkı bazen geriye dönse bazen de yeteri hızda dönmese de ileri doğru akışını kimse durduramayacaktır.

Tarihin sayısız acı tecrübesi göstermiştir ki, zulümden kurtulup özgürlüğü ellerine almayı başaranlar ancak silahı ellerinde tutanlar ve bu uğurda savaşanlar olmuştur. Özgürlük uğruna ölmeyi bilmeyenler yaşamayı hak etmez. Bu zorunlu evrensel yasa hükmünü sürdürdükçe yürekten ve de bilekten yana sıkıntısı olmayanlar er ya da geç yeryüzünü özgürlüğün yüzü yapacaklar. Bugünün yenilenleri yarının mutlak yenenleri olacaktır.

Dünyanın tüm zorbaları birleşse de ne mal ne mülk ne de ünvana tenezzül etmeyen özgürlükten başka düşü olmayan proleter devrimcilerin savaş iradesini kıramaz, devrim yürüyüşünü engelleyemez. Ve onlar her daim olduğu gibi tarihin yüceliğinde saygıyı en çok hak edenler olarak yazılmaya devam edileceklerdir.

Paraların tanrıları ve kullarının önünde diz çökmeyen devrim ve parti şehitleri ölümsüzdür. Ateş ve kılıç altında yok edilmek istenen insanlığın onurunu ve devrim düşünü yaşatanlar ölümsüzdür.

DEVRİM VE KOMÜNİZM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

YAŞASIN HALK SAVAŞI!

YAŞASIN PARTİMİZ TKP/ML, HALK ORDUSU TİKKO, GENÇLİK ÖRGÜTÜ TMLGB!

TKP/ML-TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI

OCAK 2019