TKP-ML TİKKO Savaşçıları Parti Ve Devrim Şehitlerini Andı

Devrim ve Komünizm Şehitleri Ölümsüzdür

TKP-ML TİKKO savaşçıları Parti ve Devrim şehitlerini andı. Anma etkinliği insanlığın kurtuluşu için mücadele yürüten başta parti şehitleri olmak üzere tüm devrim ve komünizm şehitleri için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Günün anlam ve önemine dair ilk olarak Ortadoğu Parti Komitesi adına bir açılış konuşması yapıldı. “Onların ideallerini, düşlerini yaşatmaya nerede olursak olalım devam edeceğimizin sözünü veriyoruz. Daha inançlı daha kararlıyız” denilen açılış konuşmasının ardından TKP-ML Ortadoğu Parti temsilcisi bir konuşma yaptı. Temsilci “1978 yılından bugüne kadar her Ocak ayının son haftasında şehitlerimizi anıyoruz. Bugün de bunun için toplandık. Şehitlerimiz bize her zaman özgürlüğü ve onu gerçekleştirene kadar mücadelede ısrarı işaret ediyor” dedikten sonra sözlerine şöyle devam etti;

İçinde bulunduğumuz yıl aynı zamanda partimizin kurucusu İbrahim Kaypakkaya yoldaşın TC faşizmi tarafından katledilmesinin 50. yıldönümüdür. Önder yoldaşın 50. ölümsüzlük yıldönümünde Kaypakkaya yoldaş, ‘Hesaplaşma, Kopuş ve Yeni Bir Yol’ olarak devrim ve komünizm mücadelesinde yaşamaya, savaşmaya ve yol göstermeye devam ediyor. İbrahim Kaypakkaya sadece Türkiye halklarının önderi değildir. O, aynı zamanda Kafkaslar’ın, Ortadoğu’nun önderidir. Onun düşünceleri günceldir, gerçektir. Biz böyle bir öndere sahibiz, böyle bir önderin ardıllarıyız.”

Son olarak TKP-ML TİKKO Genel Komutanlık adına bir konuşma yapıldı. Bu konuşmada da dünyada ve ülkede duruma değinerek “Partilileşmenin ve önderleşmenin bugün her zamandan daha fazla ihtiyaç hale geldiği bir süreçten geçiyoruz. İşçiler, emekçiler, ezilenler her alanda ve zamanda önderliğini arıyor. Partilileşme ve önderleşmenin sorumluluğu ve görevlerimizin ağırlığıyla hareket etmeliyiz. Bunun sözünü vermeliyiz. Partimiz, şehitlerimiz bizden bunu bekliyor. Bu göreve hazır olacağız” denildi.

Konuşmaların ardından anmaya katılan enternasyonal bir savaşçı da kısa bir konuşma yaptı. Enternasyonal savaşçı, “Devrim şehitlerini anmak demek geride kalan her savaşçıya büyük sorumluluk ve görevlerin yüklediğini anlamaktır. Onların her son sözü bizim ilk başlangıç sözümüz olarak okumalıyız. Devrim şehitlerinin anılarına bağlı kalarak devrimci görevlerimizi yerine getireceğiz” dedi.

Şehitlere bağlılık sözü ile sonlanan konuşmanın ardından anma etkinliği bir ağızdan söylenen türkü ve marşlarla sona erdi.