HBDH Egîd Civyan Milisleri: “İzmir ve Urfa’da Eylemler Gerçekleştirdik!”

İzmir ve Urfa’da Eylemler Gerçekleştirdik!

Onlar, Şengal’de Ezidi halkımıza karşı Orta Çağ vahşetini uygulayanları besleyip büyütenlerdir. Onlar, Kürt halkının her türlü kazanımı karşısında kiralık katil sürülerini yoksul emekçilerin üzerine acımasızca sürenlerdir.

Faşist devlet ve emperyalistler, IŞİD barbarlığını yaratıp büyüttüler. Şengal’de korunmasız halkımızın üzerine gönderdiler. Gerillanın kahraman direnişiyle daha büyük katliamların önü alınabildi. Faşist Türk devleti, Rojava Devrimi’nin ve Güney’de Kürt halkının üzerine sürdüğü bu kiralık katil sürüsünün başarısızlığı sonrasında, doğrudan işgallere girişti. Gerillalara ve Rojava Devrimi’nin yönetici ve savaşçılarına karşı suikast saldırıları düzenledi; askeri işgaller gerçekleştirdi.

Biz, birleşik devrimin milisleri, halklarımızın fedai güçleri olarak emekçi halklarımıza katliam seferleri düzenleyen bu faşist devletin bütün kurumlarını hedef alıyoruz. Faşizmin bütün kurumları, silah-mühimmat depoları, askeri üsleri, her türden ekonomik kaynakları, yöneticileri ve işkenceci cellatları, hepsi milislerimizin haklı öfkesinin hedefindedir. Korkusuz eylemlerimizle düşmanı her yerde vuruyoruz.

Şengal Katliamı’nın yıldönümü vesilesiyle, İzmir’de ve Urfa’da eylemler gerçekleştirdik.

1 Ağustos’ta, İzmir’de polislere taciz eylemi gerçekleştirdik. Bornova’da, saat 23.00 civarında, milislerimiz devriye gezen polislere ateş açtılar. Silah sesleriyle büyük panik yaşayan polisler kendilerini sağa sola attılar. Taciz eyleminin ardından milislerimiz başarılı bir şekilde eylem alanından uzaklaştılar.

2 Ağustos gecesi ise Urfa’da belediye deposuna sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Milislerimiz, Urfa Belediyesi’ne ait depoyu ateşe verdiler. Depo, içindeki araç gereçlerle birlikte kısa sürede küle döndü.

Tüm gençlerimizi birleşik devrim saflarında savaşmaya davet ediyoruz.

Türkiye ve Kürdistan’ın yiğit gençleri, çağrımız sizedir! Emekçi halklarımızın öfkesini kuşanın, milis saflarında yerinizi alın!

Gençlik birleşik devrim saflarına!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Egîd Civyan Milisleri