HBDH Tarık Ziya Yıldırım Milisleri: “Antep’te Bir Tarikat Binasını Ateşe Verdik!”

Antep’te Bir Tarikat Binasını Ateşe Verdik!

Faşist devlet ve dinci faşist iktidar, birleşik devrimin gelişimini engellemek için dinci gericiliği yoğun olarak kullanıyor. Toplumu gericileştirebilmek için bütün imkanlarını seferber ediyor.

Küçücük çocuklar tarikat merkezlerinde dinci gericiliğin dişlileri tarafından öğütülüyor, beyinleri yıkanıyor, tecavüze uğruyor, kişiliksizleştiriliyor. Tarikatlar ve onlara bağlı çeşitli oluşumlar, emekçi yığınları baskılama, sindirme ve beyinlerini esir alma saldırılarının merkezleri haline gelmiş durumda.

Bu gericilik yuvalarının yöneticilerinin debdebeli kösnül yaşamları sık sık ortaya saçılıyor. Her biri sıkı koruma ağlarıyla çevriliyor, güvenlik duvarları ardına gizleniyor. İnanılmaz bir yozlaşma ve çürüme adım adım tüm toplumu zehirliyor.

Bu çürümüş gericilik yuvaları hedefimizdir!

24 Temmuz günü Antep’te bu yoz merkezlerden birine sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Gece saat 01.30 dolaylarında, dinci gericilerin eğitim yeri olarak kullandıkları bina, milislerimiz tarafından ateşe verildi. Yüksek koruma ve güvenlik önlemlerine rağmen, milislerimiz başarılı istihbarat yürüterek kayıpsız bir şekilde eylemlerini gerçekleştirdiler. Eylem sonrası bölgeden güvenli bir şekilde ayrıldılar.

Dinci gericiliğin toplumu zehirleme saldırılarına izin vermeyeceğiz! Ensenizdeyiz!

HBDH Tarık Ziya Yıldırım Milisleri