HBDH Zülküf Gezen Milisleri: Kocaeli’nde Sabotaj Eylemi Gerçekleştirdik!

 Kocaeli/Kartepe’de Adalet Bakanlığına Ait Park İstasyonuna Sabotaj Eylemi Gerçekleştirdik!

HBDH Milislerinden Kürdistan ve Türkiye’deki Operasyonlara Karşı Eylem 

5 Mayıs günü, gece saat 01:00 sularında, Kocaeli/Kartepe ilçesi, D 100 karayolu güzergahında yer alan, Adalet Bakanlığı’na ait servis araçlarının bulunduğu park istasyonuna Zülküf Gezen Milisleri olarak, sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Eylem sonucu çıkan yangında yaklaşık 17 servis aracı imha olurken onlarcasında da hasar oluştu.

Adalet Bakanlığı bünyesinde hizmet veren ve cezaevleri için kullanılan araçların bulunduğu otoparka yönelik milislerimizin eylemi faşizmi bir kez daha korkudan titretmiştir. Son günlerde metropollerde ve Kürdistan’da artan siyasi operasyonlarla yurtsever devrimci insanlarımız tutsak ediliyor. Bu keyfi tutuklamalar karşısında diz çökecek geri adım atacak hiç kimse bulamayacaksınız. Hiçbir saldırınız faşizmin duvarlarında açtığımız çatlakları kapatamayacak.

Bu eylemimiz işgalci TC ordusunun Kürdistan dağlarında özgürlük gerillalarımıza, Türk polislerinin sivil halkımıza, siyasetçilerimize ve kurumlarımıza dönük yürüttüğü faşist saldırılara misilleme olarak gerçekleştirilmiştir.

Çağrımızdır. Bundan sonra Kürdistan dağlarında özgürlük gerillalarımıza, şehirlerde sivil insanlarımıza, siyasetçi ve kurumlarımıza karşı yapılan operasyonlarda o alana yakın ve uzak tüm birimlerimiz, gençlerimiz ve halkımız insiyatif alıp eylemlerle karşılık verecektir.

Gün işgalcileri ve onun tüm kurumlarını Birleşik Mücadele ile Kürdistan’dan söküp atma günüdür.

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Hareketi!

Yaşasın HBDH!

Kahrolsun Faşizm!